Gözün kırıcılık gücünün olması gerekenden az veya çok olması hipermetrop ve miyop göz bozukluğu , gözün enine veya boyuna bir ekseninde kırıcılık gücünün farklı olmasına da astigmat bozukluk denir. Günümüzdeki insanlar sürekli araç kullanma ,bilgisayar kullanma , akıllı telefon kullanma gibi gözü zorlayıcı uğraşılar içindeler . Aktif yaşamda bu uğraşılarda yolda, ofiste, spor salonunda gözlük kullanmak istememek doğal bir durumdur. 18 yaşını geçmiş Göz bozukluğu olan ve gözlükten kurtulmak isteyen hastalar için bir çok tedavi yöntemi uygulamaktayız.

40 Yaş altında olan , Kornea yapısı da elverişli olan kişilerde Birinci tercih lazer tedavisidir. Lazer tedavisi gözün iki ışık kırıcı ortamından biri olan (diğeri doğal lensimiz )kornea tabakasını yeniden şekillendirerek tedavi yapar bozukluğun yapısına göre No touch Femtolasik Epilasik Smile tedavileri yapılabilir.

  • GÖZ İÇİ LENSLER
  • AKILLI LENSLER
  • FAKİK İOL
Gözün ikinci kırıcı ortamı olan lensin gücünü artırmak veya azaltmak şeklinde tedavi yapar. lazer tedavisinin düzeltme gücü kornea yapısına bağlı olarak kısıtlı iken göz içi lensleri 20- 25 numara gibi çok aşırı yüksek dereceleri bile tedavi edebilir. Kornea yapısı uygun olmayan hastalarda Fakik iol ve akıllı lens tedavisi hastaları gözlükten kurtarır. 40 yaşını geçmiş ve yakın görme bozukluğu da başlamakta olan kişilerde akıllı lens uygulaması Hem yakın hem uzak gözlük ihtiyacını giderir. Bu yaşlarda yapılacak lazer tedavisi yakın görme problemine yeteri kadar düzeltemeyeceği için çok tercih edilmez. Lazer tedavisi de göz içi lens tedavisi de uygun vakalara yapıldığında etkisi ömür boyu devam eden tedavilerdir. Bu işlemlerin sonrasında hasta günlük yaşamına tamamen normal bir şekilde devam eder. Gördüğü tedaviden dolayı herhangi bir kısıtlama yaşamaz. İleri yaşlarda başka bir göz hastalığı için tedavi gerektiğinde tamamen sağlıklı ve hiçbir işlem görmemiş gözlerden farklı bir uygulama gerekmez.

Keratokonus hastalarında ve düzensiz astigmat olan hastalarda görme düzeyini artırmak için uygulanan bir tedavidir.